Rybí pedikúra

Rybičky Garra rufa

Otevírací doba

Pondělí - pátek od 10 do 18 hod
Tel: 596 125 125

Garra rufa jsou zázračné léčivé rybičky z rodu Ciprinidae, původem pocházejí z tureckých termálních pramenů od města Kangal, kde žijí ve vodách o teplotě až 36°C. Rybičky Garra rufa z tlamiček uvolňují látky, které svým složením pomáhají hojit Vaší kůži.

Rybičky Garra rufa nejsou dravé rybičky a to přesto, že se živí odumřelými kožními buňkami. Rybičky nemají ozubené čelisti a proto je procedura naprosto bezbolestná a bezpečná

Hojivé účinky:

Garra Rufa vylučují z tlamiček sekret s hojivými účinky. Díky prostředí je charakteristické výrazným nedostatkem vhodné potravy, tak zřejmě i z tohoto důvodu si ryby našly jako zdroj doplňku potravy odumřelou lidskou kůži. Tyto poznatky stály na počátku založení pověstných Tureckých horských lázní na léčbu kožních chorob.

V našem studiu má každý klient k dispozici své vlastní aquarium s rybkama, které se po každé proceduře dezinfikuje pomocí UV lampy, která zabíjí veškeré škodlivé mikroorganismy.

Hojivé účinky koupelí s rybkami Garra Rufa nejčastěji vyhledávají lidé trpící lupenkou. Jedná se o zcela bezpečnou metodu bez vedlejších účinků!

  • Prodlužují období remisí
  • Zlepšují zdravotní stav Vaší pokožky bez využívání různých medikamentů
  • Zmírňují psychické problémy

Tato procedura s rybičkami Garra rufa je brána jako podpůrná metoda léčby, která může přispívat ke zmírnění symptomů Vaší nemoci. Remise tak tímto způsobem lze prodloužit průměrně na 9 měsíců. Ve výjimečných případech může dojít k úplnému zbavení se příznaků nemoci.

Pozitivní Enzymy:

Ústní dutina tohoto druhu ryb navíc obsahuje enzym ditranol. Jemně kyselý výměšek je během obrušování kůže vypouštěn přímo do malých ranek, které během netradičního peelingu vznikají. Ranky jsou tak okamžitě dezinfikovány. Enzymy zároveň podporují hojení a obnovení epidermis vrchní vrstvy kůže. Rybky tedy z kůže odstraňují to, co vyvolává zhoršení kožní nemoci a zároveň přispívají k procesu hojení

Opravdu koušou?

Rybky Garra Rufa nemají zuby a pouze jen bezbolestně obrušují kůži a zbavují ji nadbytečných a odumřelých kožních buněk. Iinstinktivně vyhledávají místa, kde je kůže nejvíce. Odstraněním nadbytečných, zrohovatělých a nefunkčních buněk rybky zabraňují vzniků kožní infekce. Ta je příčinou kožních onemocnění a následného viditelného poškození kůže

Abyste vyzkoušeli blahodárný účinek rybiček, nemusíte jíž platit drahé dovolená do zahraničí. Donedávna lidé tento způsob přírodní kosmetiky či způsob léčení museli navštěvovat pouze v zahraničí. Mezi nejvíce zastoupené země patřili Turecko, Thajsko, Japonsko Španělko a Německo. Ovšem nyní tuto službu nabízí již několik center v České republice.


Kontraindikace: léky, masti, krémy s obsahem kortikoidů, steroidů, čerstvě nanesený lak - jsou pro rybičky škodlivé!


Časté dotazy aneb jak to děláme aby u nás bylo čisto a hygienicky

Milí klienti
O čistotu akvárií a hygienu se postará hlavně velice účinná filtrace a UV lampa, které jsou v každém akváriu zvlášť. Filtrace jsou puštěny 24 hodin denně, stejně jako UV lampy, které vodu neustále dezinfikují. Proto se nemusíte bát, že by voda nebyla čistá natož něčím infikována.

Samozřejmostí také je, že se o vodu staráme my sami.

Vzhledem k tomu, že máme akvária skleněná, vidíte vždy, v jakém jsou stavu.

Naše rybičky jsou velice aktivní, protože se u nás mají dobře.

Nebereme tuto péči na lehkou váhu, každá rybička je pro nás živý tvor.

Nad čistotou prostředí nejen pro rybičky dohlíží krajská veterinární zpráva, u které jsme registrovaní.

Studio L je dále poskytovatelem kadeřnických, pedikérských a manikérských služeb, proto k nám chodí pravidelně na kontroly zaměstnanci krajské hygienické zprávy.

Kolik je rybiček v jednom akváriu?

V každém z našich čtyř akvárií je zhruba 80 až 100 rybiček. Rádi bychom je spočítali, ale nějak se nám to ještě nepovedlo.

Jak procedura probíhá?

Pokud absolvujete proceduru rukou, vždy si před vložení rukou do akvária musíte umýt ruce. Pokud absolvujete proceduru nohou, dostanete před samotnou procedurou lázeň, která trvá 5 minut. Po té můžete do akvária.

Každý náš klient má k dispozici své akvárium, tudíž i rybičky, o které se nemusí s nikým jiným dělit.

Rybičky se hned vrhnou na vaše končetiny a celou stanovenou dobu obrušují vaši odumřelou kůži. Samy si intuitivně vyhledávají místa, kde je peeling nejnutnější.

Po proceduře máte odlehčené nohy nebo ruce. Rybičky vám předávají svou pozitivní energii.

Udělají pedikúru?

Všem našim klientům zdůrazňujeme, že rybičky nejsou náhražkou mokré či suché pedikúry. Je to velice příjemný peeling a masáž chodidel. Tím, že vylučují z tlamiček léčivé enzymy, jsou nenahraditelné pro lidi trpící lupénkou.

Máme také prokázáno, že neuvěřitelně pomáhají lidem, trpícím bolestmi karpálních tunelů.

Jak často se může na rybičky chodit?

Vzhledem k tomu, že jde o čistě přírodní proces, nemá žádná omezení. Můžete se stavit každý den, týden nebo měsíc. Záleží jen na vás, jak často se budete chtít rozmazlovat.

Díky našemu online rezervačnímu systému http://www.studiolostrava.cz/cz/#rezervace, rybičky nepřetěžujeme. Maximální počet klientů na jedno akvárium za jeden den je 7 lidí.

Mezi jednotlivými procedurami je dostatečná pauza na to, aby si rybičky odpočinuly a byly připraveny na příchod dalšího klienta.